Start > Wydarzenie
„NAJNOWSZE ZMIANY W ZAKRESIE SYSTEMATYKI I NAZEWNICTWA GATUNKÓW DRZEW I KRZEWÓW; CYKL: DIAGNOSTYKA DRZEW W MIASTACH - II WYKŁAD - INTERPRETACJA WYNIKÓW BADAŃ; OCENA STANU DRZEW NA PRZESTRZENI LAT OD CHWILI WYKONANIA PRZY NICH ZABIEGÓW PIELĘGNACYJNO - CHIRURGICZNYCH; ZIELEŃ MIEJSKA W ASPEKCIE BIORÓŻNORODNOŚCI: PRAKTYCZNE PRZYKŁADY I STRATEGIE WDRAŻANIA”
Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Chirurgów Drzew zaprasza na szkolenie pn. „Najnowsze zmiany w zakresie systematyki i nazewnictwa gatunków drzew i krzewów; cykl: Diagnostyka drzew w miastach - II wykład - Interpretacja wyników badań; Ocena stanu drzew na przestrzeni lat od chwili wykonania przy nich zabiegów pielęgnacyjno - chirurgicznych; Zieleń miejska w aspekcie bioróżnorodności: praktyczne przykłady i strategie wdrażania”
SZKOLENIE DEDYKOWANE JEST PROJEKTANTOM, WYKONAWCOM, PRACOWNIKOM URZĘDÓW ZWIĄZANYCH Z ZIELENIĄ ORAZ STUDENTOM.
Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Wydziału Ogrodnictwa, Sekcji Kształtowania Terenów Zieleni. Autor wielu publikacji poruszających problematykę pielęgnowania drzew starszych a także ponad 3 tyś. wszelkiego rodzaju opinii i ekspertyz dotyczących ochrony i oceny zagrożeń powodowanych przez drzewa. Od 1989 r. wpisany na liście biegłych MKiS, od 2000 roku biegły na liście Wojewody Mazowieckiego w zakresie ochrony zieleni, a od 2014 roku na liście biegłych Warszawskiego Sądu Okręgowego..
Zagadnieniami ratowania starszych drzew zajmuje się niemal 50 lat. Pierwsze prace przy drzewach, w tym ekspertyzy i oceny stanu drzew wykonywał już w roku 1973. Od ponad 40 lat prowadzi firmę zajmującą się pielęgnowaniem drzew starszych, w ramach której od 1989 roku funkcjonuje pracownia, jedna z pierwszych w kraju, trudniąca się problematyką ochrony zieleni istniejącej w otoczeniu nowoprojektowanych inwestycji.
Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu. Od 2002 roku adiunkt w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, w Instytucie Nauk Ogrodniczych, Katedrze Ochrony Środowiska i Dendrologii.
W pracy naukowej zajmuje się rolą drzewa w środowisku przyrodniczym i krajobrazie kulturowym. W 2019 r. uzyskała stopień dr hab. na podstawie monografii „Drzewo w krajobrazie kulturowym”. Jednocześnie prowadzi prace badawcze na temat drzew, w szczególności pomników przyrody, z wykorzystaniem różnych technik i urządzeń diagnostycznych.
Jest autorką licznych publikacji w czasopismach naukowych i popularno-naukowych oraz wystąpień konferencyjnych w Polsce i Europie nt. metod badania krajobrazu, kondycji drzew, dendroflory inwazyjnej, zastosowania drzew i krzewów w przestrzeniach miejskich, a także współautorką licznych opracowań eksperckich i projektowych w zakresie dendrologii i architektury krajobrazu. Uczestniczy również w projektach badawczych związanych z zielenią miejską.
Architekt krajobrazu, pracownik Instytutu Architektury Krajobrazu KUL, właściciel pracowni projektowej Krajobrazy Sp. z o. o., Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni i biegły sądowy. Pełnił funkcję prezesa ogólnopolskiego Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu, z ramienia której w 2008 roku podpisał przystąpienie Polski do Ogólnoświatowej Federacji Architektury Krajobrazu (IFLA). Wraz z zespołem zdobył szereg nagród w konkursach dotyczących przestrzeni publicznych i komercyjnych. Twórca ''Ogrodu Snu'' zrealizowanego w ramach wystawy Zieleń to Życie wspierającego działania Fundacji Ewy Błaszczyk ''AKOGO?''.
Uczestnik Festiwalu Ogrodów w Bolestraszycach, gdzie tworzy autorskie realizacje ogrodów pod cyklicznym tytułem ''Protest Garden'' zwracające uwagę społeczną na współczesne problemy związane z przestrzenią i krajobrazem oraz tymi, wynikającymi ze zmian klimatycznych. Twórca idei ``zarastania`` w przestrzeniach publicznych i prywatnych. Propagator wprowadzania zasad gospodarki obiegu zamkniętego do architektury krajobrazu. W swoich działaniach komercyjnych kieruje się zasadą ''Ogród to też dom'' wskazującą na funkcjonalny charakter przestrzeni przy domach jednorodzinnych. Dyrektor artystyczny IN GARDEN - Festiwalu Sztuki Ogrodów i Przestrzeni Publicznej.